Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2008

22. 4. 2009

25.12.2008

ObrazekNa Boží hod vánoční zasahovali v 10.17 hodin naši hasiči, profesionální hasiči ze Svitav a Litomyšle u požáru v naší obci Čistá v zemědělském družstvu. Velitel zásahu si nechal na pomoc přivolat i dobrovolné jednotky z Janova, Trstěnic a Dolního Újezdu.

Jednalo se o požár v prázdné drůbežárně. Hasiči po příjezdu na místo provedli průzkum objektu, který byl silně zakouřen. Hasiči používali při likvidaci požáru dýchací přístroje. Požár byl lokalizován ve 12.45 hodin. Hasiči museli čerpat vodu z nedaleké říčky a pomocí cisternové automobilové stříkačky zřídili dálkovou dopravu vody. K odvětrání zakouřených prostor byla nasazena přetlaková ventilace.

ObrazekPři likvidaci požáru došlo ke zranění jednoho dobrovolného hasiče, který utrpěl tržnou ránu na horní končetině. Hasič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Podle vyšetřovatele hasičů požár pravděpodobně způsobila technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Po dohašení požáru byl proveden závěrečný průzkum a naši hasiči hlídkovali na místě požáru do 26. prosince.

  

30.12.2008

Dne 30. prosince v 1.11 hodin byl na operační a informační středisko hasičů oznámen požár chaty v Trstěnicích na Svitavsku. Na místo operační důstojník vyslal ihned profesionální hasiče z Litomyšle, Svitav a Poličky.

Dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů z Čisté, Dolního Újezdu a místní jednotka Trstěnice. Při příjezdu první jednotky na místo byla již celá střecha v plamenech. Hasiči ihned nasadili potřebné množství útočných proudů k likvidaci požáru. Zřízena byla i dálková doprava vody k místu požáru.

 Hasiči dostali plameny pod kontrolu ve 2.49 hodin a zcela ho zlikvidovali ve 4.15 hodin. Poté bylo nutné rozebrat ohořelou střešní konstrukci. Jelikož byl objekt silně zakouřen museli hasiči používat dýchací přístroje.

 Místní jednotka hasičů střežila požářiště až do ranních hodin. V dopoledních hodinách se na místo dostaví i vyšetřovatelé hasičů, kteří budou zjišťovat, co požár způsobilo a jak velkou škodu plameny způsobily.