Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor 2008 (Březiny)

9. 8. 2008

Tábor BŘEZINY 2008 aneb po stopách piráta Huga

 

A byl tu devátý srpen. Opět jsme se společně s Udánkami sešli na táboře v Březinách – jak je ostatně už skoro zvykem. Ubytovali jsme se ve stanech a celý nedočkaví jsme čekali, až se něco dozvíme o celotáborové hře.

Tentokrát byla hra „Piráti – o záchranu pokladu kapitána Huga“. Celý tábor jsme se snažili, abychom dostávali indicie, které nás nakonec přivedou k pokladu. Museli jsme například, samozřejmě jako správní piráti, vyrobit plavidlo, které nás dopraví na druhou stranu rybníka. Takové plavidlo, to není žádná legrace. Naše plavidýlka byla jednoduchá, ale vydržela cestu po rybníce a dokonce unesla i jednu osobu z oddílu. Ostatní členové pirátského oddílu buď dělali záchranáře nebo drželi pěsti, aby se plavidlo cestou po rybníce nerozpadlo. Dalšími úkoly bylo například zvolit si svůj pirátský název, ozdobit si pirátský šátek nebo zachránit kapitánova mluvícího papouška. Nechyběl výlet plný úkolů na Perníčky, kde jsme museli přelstít velkého pavouka nebo noční stěhování při dešti. Jako správní piráti jsme totiž museli čelit všem živlům: bouři, dešti i horkému slunci. Jako malou odbočku od pirátství (i když s pirátstvím to má také něco společného) lze považovat návštěvu místního pána, který nám moc krásně povyprávěl o odboji v tomto kraji. Ukázal nám dokonce zbraně, což se líbilo především klukům.

První táborák jsme se také setkali se samotným kapitánem Hugem. Jeho vzhled byl opravdu odstrašující, nicméně už nám dal první indícii k pokladu.

Celodenní výlet, který byl na rybník Milovy, jsme si také dost užili. S vedoucími jsme šli na blízké Dráteničky, zahráli jsme si tam perfektní šátkovanou a super honičku. Pak jsme se vydali opět na Milovy, kde jsme poobědvali a vyjeli se projet na lodičkách po rybníku.

Koncem tábora nám pršelo, ale to nás rozhodně nezastavilo v hledání pokladu poslední den našeho pobytu na táboře.

První indicií od kapitána Huga byla indicie „hledejte pod hvězdami“. Protože naše chata byla vlastně pětihvězdičkový hotel, nejmladší oddíl měl poklad nalezený hned. Prostřední dostali číslo 108. To je zavedlo až do obce, kde jim v domě č.p. 108 starý vysloužilý pirát věnoval tajemnou krabici s pokladem. A nejstarší piráti? Ti měli nejkvalitnější vor a proto si pro svůj poklad ukrytý v bedně na rybníce museli doplavat.

Všichni byli s pokladem moc spokojení. Nalezli tam spoustu mincí (jak to ve správném pokladu bývá), bublifuk, omalovánky nebo bloky s tužkami a samozřejmě spoustu malých sladkostí. Po týdnu takového snažení jsme si samozřejmě zasloužili návrat domů, na který se každý z nás moc těšil.

Těšíme se, až se příští rok zase takhle sejdeme!

 

Článek dodala vedoucí Pavlína Lopaurová