Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Vladímíra Tauera 2008

13. 9. 2008
Rok se s rokem sešel je 13.9.2008 a zase tu máme Memoriál Vladimíra Tauera. Tentokrát se celá akce konala u naší místní hasičárny.
Celé soutěže se zúčastnilo 8 družstev mužů (Čistá, Trstěnice, Janov, Strakov, Vidlatá Seč, Sebranice, Vendolí a Lezník) a 2 družstva žen (Čistá a Janov).
Jak to vlastně celé probíhalo? Při nástupu nám p.Josef Lopaur vysvětlil jak bude probíhat štafeta, útok a vše k organizaci celé soutěže.

Srandovní štafeta 4 x 100 m se kvůli místu přeměnila něco jako „Štafeta požárních dvojic“ Z každého družstva se vybrali dvě dvojice. Každá dvojice si vyzkoušela jaké to je udělat celé sání při útoku, ale také toto sání rozpojit a vrátit na své místo. Dále si zkusili rychle rozmotat a smotat hadice C a B a udělat úvaz na proudnici. O srandu zde bylo opravdu velice dobře postaráno.

A jak probíhal útok? Útok pomalu žádnou změnu neměl, pouze trasa která se běhala byla o trošku víc náročnější než doposavad . Běhalo se totiž mírně do stráně a pak do kopečka podél místní křížové cestě směr kostel. Jen si představte ty dlouhé 20m hadice, kterých bylo mnoho, plný vody a to vše táhnout a běžet s tím do kopce :-). Ale všechna družstva si poradila a celou trasu zdolala.

No a jak to vlastně dopadlo? Konečně po dlouhém očekávání se co se týče mužského družstva podařilo zvítězit místním hasičům a to našim Čisteckým mužům (František Beneš, Lukáš Stibůrek, Petr Kaupa, Pavel Novotný, Vladimír Klusoň, Jakub Kořízek, Tonda Kopta...)

Co se týče ženského družstva tak zde to zase po roce obsadili též místní hasičky a to naše Čistecké ženy (Jřina Lopaurová, Pavlína Lopaurová, Vendula Mazůrková, Markéta Sochorová, Kateřina Smetanová, Zdena Štrumflová, Lenka Štrumflová). Takže vítězné poháry zůstali pěkně v teplíčku v naší hasičárně.

A jak to probíhalo dále? Že se ptáte J Oslava byla bouřlivá a velice super J Putovní pohár byl několikrát naplněn pívem, panáčky nějakého toho alkoholu taky nechyběli :-) a samozdřejmě vynikající hudba za doprovodu Franty Beneše (baskytara), Radka Klusoně (harmonika a zpěv) a p.Hladíka st. (bicí) byla úžasná :-)
No a k tomu všemu jsme se loučili se svobodou naší věrné hasičky Jiřinky Lopaurové, která se nám za týden 20. září 2008 vdávala :-) A tím přejeme Jiřince a jejímu manželovi vše nejhezčí do nového života :-)
A tím bych mohla ukončit i vyprávění jak probíhal tento ročník memoriálu, protože hezčí ukončení být přeci nemůže :-)
Článek zpracovala Vendula Mazůrková